SZ1SMB33AT3G
DigiKey Part Number
F11560TR-ND - Tape & Reel (TR)
F11560CT-ND - Cut Tape (CT)
F11560DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZ1SMB33AT3G
Description
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMB
Detailed Description
53.3V Clamp 11.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMB
Category
Power - Peak Pulse
600W
Capacitance @ Frequency
510pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
33V
Voltage - Breakdown (Min)
36.7V
Package / Case
DO-214AA, SMB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
53.3V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
11.3A