TPSMF4L16A
DigiKey Part Number
F7539TR-ND - Tape & Reel (TR)
F7539CT-ND - Cut Tape (CT)
F7539DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSMF4L16A
Description
TVS DIODE 16VWM 26VC SOD123F
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26V Clamp 15.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123F
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
15.4A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
16V
Voltage - Breakdown (Min)
17.8V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
26V