MS183-20S-NS
DigiKey Part Number
2333-MS183-20S-NS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS183-20S-NS
Description
RF SHIELD 0.606" X 0.720" SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Shield Shield, 1-Piece 0.606" (15.40mm) X 0.720" (18.30mm) Non-Vented Solder
Category
Height - Overall
0.075" (1.90mm)
Manufacturer
Masach Tech Ltd.
Length - Overall
0.720" (18.30mm)
Series
Width - Overall
0.606" (15.40mm)