MS400-10F-NS
DigiKey Part Number
2333-MS400-10F-NS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS400-10F-NS
Description
40 X 18.3 X 4MM RF FRAME
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Shield Frame 0.720" (18.30mm) X 1.575" (40.00mm) Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MS400-10F-NS Models
Category
Type
Frame
Manufacturer
Masach Tech Ltd.
Height - Overall
0.157" (4.00mm)
Series
Length - Overall
1.575" (40.00mm)
Packaging
Tray
Width - Overall
0.720" (18.30mm)