25LC040X-I/ST
DigiKey Part Number
25LC040X-I/ST-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
25LC040X-I/ST
Description
IC EEPROM 4KBIT SPI 2MHZ 8TSSOP
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EEPROM Memory IC 4Kbit SPI 2 MHz 8-TSSOP
EDA/CAD Models
25LC040X-I/ST Models
Clock Frequency
2 MHz
Packaging
Tube
Voltage - Supply
2.5V ~ 5.5V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)