DSC6101HA3B-024.0000T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
24 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V Enable/Disable 4-VFLGA
DSC6101HA3B-024.0000T
DigiKey Part Number
150-DSC6101HA3B-024.0000T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC6101HA3B-024.0000T
Description
MEMS OSC ULP LVCMOS -40C-125C 20
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
3mA (Typ)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-VFLGA
Type
Supplier Device Package
4-VFLGA (1.6x1.2)
Frequency
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.035" (0.89mm)