PIC16F15245T-I/REB
DigiKey Part Number
150-PIC16F15245T-I/REBTR-ND - Tape & Reel (TR)
150-PIC16F15245T-I/REBCT-ND - Cut Tape (CT)
150-PIC16F15245T-I/REBDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC16F15245T-I/REB
Description
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 20VQFN
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
PIC PIC® 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 14KB (8K x 14) FLASH 20-VQFN (3x3)
EDA/CAD Models
PIC16F15245T-I/REB Models
RAM Size
1K x 8
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.8V ~ 5.5V
Data Converters
A/D 12/2x10b
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Speed
32MHz