PIC18LF65K40-I/MR
DigiKey Part Number
PIC18LF65K40-I/MR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC18LF65K40-I/MR
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
PIC PIC® XLP™ 18K Microcontroller IC 8-Bit 64MHz 32KB (16K x 16) FLASH 64-VQFN (9x9)
Packaging
Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.8V ~ 3.6V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Speed
64MHz