PIC32MM0256GPM028T-I/M6
DigiKey Part Number
PIC32MM0256GPM028T-I/M6TR-ND - Tape & Reel (TR)
PIC32MM0256GPM028T-I/M6CT-ND - Cut Tape (CT)
PIC32MM0256GPM028T-I/M6DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC32MM0256GPM028T-I/M6
Description
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 28UQFN
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
MIPS32® microAptiv™ PIC® 32MM Microcontroller IC 32-Bit 25MHz 256KB (256K x 8) FLASH 28-UQFN (4x4)
RAM Size
32K x 8
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2V ~ 3.6V
Data Converters
A/D 12x10/12b
DigiKey Programmable
Not Verified
Core Processor
MIPS32® microAptiv™
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Speed
25MHz