SST26VF032BT-104I/MF
DigiKey Part Number
SST26VF032BT-104I/MFTR-ND - Tape & Reel (TR)
SST26VF032BT-104I/MFCT-ND - Cut Tape (CT)
SST26VF032BT-104I/MFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SST26VF032BT-104I/MF
Description
IC FLASH 32MBIT SPI/QUAD 8WDFN
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
FLASH Memory IC 32Mbit SPI - Quad I/O 104 MHz 8-WDFN (5x6)
Category
Memory Organization
4M x 8
Mfr
Memory Interface
SPI - Quad I/O
Series
Clock Frequency
104 MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Write Cycle Time - Word, Page
1.5ms
Part Status
Active
Voltage - Supply
2.7V ~ 3.6V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)