VXM7-9043-24M0000000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Microchip Technology
In Stock: 4 841
Datasheet
Parametric Equivalent
Geyer Electronic America, Inc.
In Stock: 400
Datasheet
Raltron Electronics
In Stock: 1 286
24 MHz ±10ppm Crystal 18pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
VXM7-9043-24M0000000
DigiKey Part Number
150-VXM7-9043-24M0000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VXM7-9043-24M0000000
Description
3225 XTAL 24.000MHZ, 10/10/0/70C
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VXM7-9043-24M0000000 Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Strip
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
24 MHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Frequency Tolerance
±10ppm