0002061101-11-L0-D
DigiKey Part Number
0002061101-11-L0-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0002061101-11-L0-D
Description
11" PRE-CRIMP A2102 BLUE
Customer Reference
Detailed Description
Blue 20 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 11.0" (279.4mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Color
Blue
Contact End
Socket to Socket
Length
11.0" (279.4mm)
Alternate Color
11" PRE-CRIMP A2102 BLACK
In-Stock: 0
11" PRE-CRIMP A2102 GREEN
In-Stock: 0
11" PRE-CRIMP A2102 ORANGE
11" PRE-CRIMP A2102 RED
11" PRE-CRIMP A2102 SLATE
Alternate Length
8" PRE-CRIMP A2102 BLUE
2" PRE-CRIMP A2102 BLUE
10" PRE-CRIMP A2102 BLUE
3" PRE-CRIMP A2102 BLUE
4" PRE-CRIMP A2102 BLUE