0002061101-12-B0-D
DigiKey Part Number
0002061101-12-B0-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0002061101-12-B0-D
Description
12" PRE-CRIMP A2102 BLACK
Customer Reference
Detailed Description
Black 20 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Color
Black
Contact End
Socket to Socket
Length
12.0" (304.8mm)
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2102 BLUE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2102 GREEN
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2102 ORANGE
12" PRE-CRIMP A2102 RED
12" PRE-CRIMP A2102 SLATE
Alternate Length
8" PRE-CRIMP A2102 BLACK
2" PRE-CRIMP A2102 BLACK
10" PRE-CRIMP A2102 BLACK
3" PRE-CRIMP A2102 BLACK
11" PRE-CRIMP A2102 BLACK