0002062101-10-R0-D
DigiKey Part Number
0002062101-10-R0-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0002062101-10-R0-D
Description
10" PRE-CRIMP A2102 RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 20 AWG Jumper Lead Pin to Pin Tin 10.0" (254.0mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Color
Red
Contact End
Pin to Pin
Length
10.0" (254.0mm)
Alternate Color
10" PRE-CRIMP A2102 BLACK
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP A2102 BLUE
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP A2102 BROWN
10" PRE-CRIMP A2102 GREEN
10" PRE-CRIMP A2102 ORANGE
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2102 RED
3" PRE-CRIMP A2102 RED
4" PRE-CRIMP A2102 RED
5" PRE-CRIMP A2102 RED
6" PRE-CRIMP A2102 RED