0430300002-12-V0
DigiKey Part Number
0430300002-12-V0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300002-12-V0
Description
12" PRE-CRIMP A2040V VIOLET
Customer Reference
Detailed Description
Violet 20 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Gold 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Color
Violet
Contact Finish Thickness
15.0µin (0.38µm)
Length
12.0" (304.8mm)
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2040A ORANGE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2040B BLACK
In-Stock: 360
12" PRE-CRIMP A2040G GREEN
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2040L BLUE
12" PRE-CRIMP A2040N BROWN
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2040V VIOLET
3" PRE-CRIMP A2040V VIOLET
4" PRE-CRIMP A2040V VIOLET
5" PRE-CRIMP A2040V VIOLET
6" PRE-CRIMP A2040V VIOLET