0430300004-03-L8-D
DigiKey Part Number
0430300004-03-L8-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300004-03-L8-D
Description
3" PRE-CRIMP 3048 BLUE
Customer Reference
Detailed Description
Blue 28 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 3.00" (76.20mm)
Category
Wire Gauge
28 AWG
Contact Finish
Tin
Series
Color
Blue
Contact Finish Thickness
40.0µin (1.02µm)
Contact End
Socket to Socket
Length
3.00" (76.20mm)
Alternate Color
3" PRE-CRIMP 3048 BLACK
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP 3048 BROWN
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP 3048 GREEN
3" PRE-CRIMP 3048 ORANGE
3" PRE-CRIMP 3048 RED
Alternate Length
2" PRE-CRIMP 3048 BLUE
4" PRE-CRIMP 3048 BLUE
5" PRE-CRIMP 3048 BLUE
6" PRE-CRIMP 3048 BLUE
8" PRE-CRIMP 3048 BLUE