0430300004-03-R6-D
DigiKey Part Number
0430300004-03-R6-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300004-03-R6-D
Description
3" PRE-CRIMP 1853 RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 26 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 3.00" (76.20mm)
Category
Wire Gauge
26 AWG
Contact Finish
Tin
Series
Color
Red
Contact Finish Thickness
40.0µin (1.02µm)
Contact End
Socket to Socket
Length
3.00" (76.20mm)
Alternate Color
3" PRE-CRIMP 1853 BLACK
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP 1853 BLUE
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP 1853 BROWN
3" PRE-CRIMP 1853 GREEN
3" PRE-CRIMP 1853 ORANGE
Alternate Length
2" PRE-CRIMP 1853 RED
4" PRE-CRIMP 1853 RED
5" PRE-CRIMP 1853 RED
6" PRE-CRIMP 1853 RED
8" PRE-CRIMP 1853 RED