0430300004-03-R8
DigiKey Part Number
0430300004-03-R8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300004-03-R8
Description
3" PRE-CRIMP 3048 RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 28 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 3.00" (76.20mm)
Category
Wire Gauge
28 AWG
Contact Finish
Tin
Series
Color
Red
Contact Finish Thickness
40.0µin (1.02µm)
Contact End
Socket to Cable (Round)
Length
3.00" (76.20mm)
Alternate Color
3" PRE-CRIMP 3048 BLACK
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP 3048 BLUE
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP 3048 BROWN
3" PRE-CRIMP 3048 GREEN
3" PRE-CRIMP 3048 ORANGE
Alternate Length
2" PRE-CRIMP 3048 RED
4" PRE-CRIMP 3048 RED
5" PRE-CRIMP 3048 RED
6" PRE-CRIMP 3048 RED
8" PRE-CRIMP 3048 RED