0502128000-11-A4
DigiKey Part Number
0502128000-11-A4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0502128000-11-A4
Description
11" PRE-CRIMP 1854 OR001 ORANGE
Customer Reference
Detailed Description
Orange 24 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 11.0" (279.4mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
0502128000-11-A4 Models
Category
Wire Gauge
24 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
Orange
Packaging
Bulk
Number of Rows
1
Part Status
Active
Number of Conductors
1
Contact End
Socket to Cable (Round)
Base Product Number
Length
11.0" (279.4mm)