BLM21HE601SN1L | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BLM21HE601SN1L |
Description | FERRITE BEAD 600 OHM 0805 1LN |
Manufacturer Standard Lead Time | 27 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 600 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 2.3A 55mOhm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | BLM21HE601SN1L Models |
Category | Current Rating (Max) 2.3A |
Manufacturer Murata Electronics | DC Resistance (DCR) (Max) 55mOhm |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Signal Line | Height (Max) 0.057" (1.45mm) |
Number of Lines 1 | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Impedance @ Frequency 600 Ohms @ 100 MHz |