DLP0NSC280HL2L is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Murata Electronics
In Stock: 12 503
Datasheet
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 28 Ohms @ 100 MHz 100mA DCR 1.63Ohm
DLP0NSC280HL2L
DigiKey Part Number
490-11942-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DLP0NSC280HL2L
Description
CMC 100MA 2LN 28 OHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
DLP0NSC280HL2L Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
1.63Ohm
Manufacturer
Murata Electronics
Voltage Rating - DC
5V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.033" L x 0.026" W (0.85mm x 0.65mm)
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.020" (0.50mm)
Number of Lines
2
Package / Case
0302 (0806 Metric), 4 Lead
Impedance @ Frequency
28 Ohms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
100mA