DLW5BTM501SQ2L
DigiKey Part Number
490-DLW5BTM501SQ2LTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-DLW5BTM501SQ2LCT-ND - Cut Tape (CT)
490-DLW5BTM501SQ2LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DLW5BTM501SQ2L
Description
CMC 4A 2LN 500 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 500 Ohms @ 100 MHz 4A DCR 27mOhm
EDA/CAD Models
DLW5BTM501SQ2L Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
27mOhm
Voltage Rating - DC
50V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Filter Type
Power, Signal Line
Height (Max)
0.098" (2.50mm)
Number of Lines
2
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Impedance @ Frequency
500 Ohms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
4A