GR721AW0BB153KW01D
DigiKey Part Number
GR721AW0BB153KW01D-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GR721AW0BB153KW01D
Description
CAP CER 0.015UF 350V 0805
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.015 µF ±10% 350V Ceramic Capacitor 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GR721AW0BB153KW01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Capacitance
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)
Tolerance
±10%