GRM15XR71H152KA86D
DigiKey Part Number
490-8266-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-8266-1-ND - Cut Tape (CT)
490-8266-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM15XR71H152KA86D
Description
CAP CER 1500PF 50V X7R 0402
Customer Reference
Detailed Description
1500 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
GRM15XR71H152KA86D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Last Time Buy
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.012" (0.30mm)