NFE31PT152Z1E9L
DigiKey Part Number
490-6945-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-6945-1-ND - Cut Tape (CT)
490-6945-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NFE31PT152Z1E9L
Description
FILTER LC(T) 1500PF SMD
Detailed Description
LC (T-Type) EMI Filter 3rd Order Low Pass 1 Channel C = 1500pF 6 A 1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
EDA/CAD Models
NFE31PT152Z1E9L Models
Category
Values
C = 1500pF
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Voltage - Rated
25V
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height
0.069" (1.75mm)
Current
6 A