NFM41CC223R2A3L
DigiKey Part Number
490-11853-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-11853-1-ND - Cut Tape (CT)
490-11853-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NFM41CC223R2A3L
Description
CAP FEEDTHRU 0.022UF 100V 1806
Detailed Description
0.022 µF Feed Through Capacitor 100V 300 mA 300mOhm 1806 (4516 Metric), 3 PC Pad
EDA/CAD Models
NFM41CC223R2A3L Models
Category
Current
300 mA
Manufacturer
Murata Electronics
DC Resistance (DCR) (Max)
300mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1806 (4516 Metric), 3 PC Pad
Size / Dimension
0.177" L x 0.063" W (4.50mm x 1.60mm)
Capacitance
0.022 µF
Height (Max)
0.047" (1.20mm)
Tolerance
-20%, +50%
Base Product Number
Voltage - Rated
100V