NXFT15XV103FEAB035
DigiKey Part Number
490-NXFT15XV103FEAB035TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NXFT15XV103FEAB035
Description
NTC THERMISTOR
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
EDA/CAD Models
NXFT15XV103FEAB035 Models
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Power - Max
3 mW
Resistance in Ohms @ 25°C
10k
Length - Lead Wire
1.38" (35.00mm)
Resistance Tolerance
±1%
B Value Tolerance
±1%