DMS-20PC-2-RL-C
DigiKey Part Number
811-1005-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DMS-20PC-2-RL-C
Description
VOLTMETER 20VDC LED PANEL MOUNT
Customer Reference
Detailed Description
Voltmeter LED - Red Characters Display Panel Mount
EDA/CAD Models
DMS-20PC-2-RL-C Models
Category
Display Characters - Height
0.370" (9.40mm)
Manufacturer
Murata Power Solutions Inc.
Output Type
Reference
Series
Voltage - Supply
5VDC
Panel Cutout Dimensions
Rectangular - 33.93mm x 21.29mm
Operating Temperature
0°C ~ 60°C
Measuring Range
±20VDC