CS11337-27.12M
DigiKey Part Number
644-CS11337-27.12MTR-ND - Tape & Reel (TR)
644-CS11337-27.12MCT-ND - Cut Tape (CT)
644-CS11337-27.12MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CS11337-27.12M
Description
CRYSTAL 27.1200MHZ 6PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
27.12 MHz ±30ppm Crystal 6pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CS11337-27.12M Models
Category
Load Capacitance
6pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
27.12 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±40ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)