LSF0108BQ-Q100X
DigiKey Part Number
1727-LSF0108BQ-Q100XTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-LSF0108BQ-Q100XCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-LSF0108BQ-Q100XDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LSF0108BQ-Q100X
Description
IC XLTR VL BIDIR 20-DHVQFN
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Voltage Level Translator Bidirectional 1 Circuit 8 Channel 100MHz 20-DHVQFN (4.5x2.5)
Category
Output Type
Open Drain, Push-Pull
Manufacturer
Nexperia USA Inc.
Data Rate
100MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Part Status
Active
Grade
Automotive
Translator Type
Voltage Level
Qualification
AEC-Q100
Channel Type
Bidirectional
Mounting Type
Surface Mount
Number of Circuits
1
Package / Case
20-VFQFN Exposed Pad
Channels per Circuit
8
Supplier Device Package
20-DHVQFN (4.5x2.5)
Voltage - VCCA
0.95 V ~ 4.5 V
Base Product Number
Voltage - VCCB
1.8 V ~ 5.5 V