NX3008PBK,215 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Toshiba Semiconductor and Storage
In Stock: 10 012
Datasheet
Similar
Diotec Semiconductor
In Stock: 0
Datasheet
Diotec Semiconductor
P-Channel 30 V 230mA (Ta) 350mW (Ta), 1.14W (Tc) Surface Mount TO-236AB