PMP4501QASZ | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PMP4501QASZ |
Description | TRANS 2NPN 45V 100MA DFN1010B-6 |
Customer Reference | |
Detailed Description | Bipolar (BJT) Transistor Array 2 NPN (Dual) 45V 100mA 350mW Surface Mount DFN1010B-6 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Power - Max 350mW |
Manufacturer Nexperia USA Inc. | Grade Automotive |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Qualification AEC-Q100 |
Part Status Discontinued at DigiKey | Mounting Type Surface Mount |
Transistor Type 2 NPN (Dual) | Package / Case 6-XFDFN Exposed Pad |
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA | Supplier Device Package DFN1010B-6 |
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 45V | Base Product Number |