PMP4501QASZ
DigiKey Part Number
1727-PMP4501QASZTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-PMP4501QASZCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-PMP4501QASZDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PMP4501QASZ
Description
TRANS 2NPN 45V 100MA DFN1010B-6
Customer Reference
Detailed Description
Bipolar (BJT) Transistor Array 2 NPN (Dual) 45V 100mA 350mW Surface Mount DFN1010B-6
Category
Power - Max
350mW
Manufacturer
Nexperia USA Inc.
Grade
Automotive
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Qualification
AEC-Q100
Part Status
Discontinued at DigiKey
Mounting Type
Surface Mount
Transistor Type
2 NPN (Dual)
Package / Case
6-XFDFN Exposed Pad
Current - Collector (Ic) (Max)
100mA
Supplier Device Package
DFN1010B-6
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
45V