ST-32ETA202
DigiKey Part Number
563-ST-32ETA202TR-ND - Tape & Reel (TR)
563-ST-32ETA202CT-ND - Cut Tape (CT)
563-ST-32ETA202DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ST-32ETA202
Description
TRIMMER 2K OHM 0.125W J LEAD TOP
Detailed Description
2 kOhms 0.125W, 1/8W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
EDA/CAD Models
ST-32ETA202 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
2 kOhms
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Size / Dimension
Square - 0.134" x 0.134" Face (3.40mm x 3.40mm)
Tolerance
±20%