FTAS00-121AS4
DigiKey Part Number
360-3039-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FTAS00-121AS4
Description
TOUCH SCREEN RESISTIVE 12.1"
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Resistive Touch Screen Overlay 12.1" (307.34mm) 4-Wire
Category
Width
7.80" (198.00mm)
Manufacturer
NKK Switches
Height
0.08" (2.10mm)
Series
Interface
4-Wire
Packaging
Bulk
Type
Resistive
Part Status
Active
Diagonal Screen Size
12.1" (307.34mm)
Length
10.28" (261.00mm)