S21K0C-P03MPH0-550S
DigiKey Part Number
1907-1557-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S21K0C-P03MPH0-550S
Description
CONN PLUG MALE 3P GOLD SLDR CUP
Detailed Description
3 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
EDA/CAD Models
S21K0C-P03MPH0-550S Models
Number of Positions
3
Current Rating (Amps)
12A
Cable Opening
0.197" ~ 0.217" (5.00mm ~ 5.50mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C