SB2KAC-P12PFG2-650S is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
12 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp
SB2KAC-P12PFG2-650S
DigiKey Part Number
1907-SB2KAC-P12PFG2-650S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SB2KAC-P12PFG2-650S
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SB2KAC-P12PFG2-650S Models
Number of Positions
12
Current Rating (Amps)
7.5A
Voltage Rating
48V
Cable Opening
0.236" ~ 0.256" (6.00mm ~ 6.50mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C