SB2KAC-P12PFG2-750S is out of stock and can be placed on backorder.
In Stock: 0
12 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp
SB2KAC-P12PFG2-750S
DigiKey Part Number
1907-SB2KAC-P12PFG2-750S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SB2KAC-P12PFG2-750S
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SB2KAC-P12PFG2-750S Models
Number of Positions
12
Current Rating (Amps)
7.5A
Voltage Rating
48V
Cable Opening
0.276" ~ 0.295" (7.00mm ~ 7.50mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C