A28500-037
DigiKey Part Number
2262-A28500-037-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A28500-037
Description
CONN D-TYPE PLUG 37POS VERT SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
37 Position D-Type, Nano-D Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
A28500-037 Models
Flange Feature
Mating Side, Male Jackscrew (0-80)
Packaging
Case
Current Rating (Amps)
1A