G3VM-101QR1(TR05)
DigiKey Part Number
Z8003TR-ND - Tape & Reel (TR)
Z8003CT-ND - Cut Tape (CT)
Z8003DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G3VM-101QR1(TR05)
Description
SSR RELAY SPST-NO 650MA 0-100V
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) 4-SMD (0.079", 2.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
G3VM-101QR1(TR05) Models
Category
Voltage - Input
1.21VDC
Mfr
Voltage - Load
0 V ~ 100 V
Series
Load Current
650 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
On-State Resistance (Max)
600 mOhms
Termination Style
SMD (SMT) Tab
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C