G3VM-401VY is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Omron Electronics Inc-EMC Div
In Stock: 1 823
Datasheet
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) 4-SOP (0.179", 4.55mm)
Omron's NEW G3VM VSON MOSFET Relay
MOS FET Relay Module G3VM-66M
G3VM-401VY
DigiKey Part Number
G3VM-401VY-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G3VM-401VY
Description
SSR RELAY SPST-NO 110MA 0-400V
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
G3VM-401VY Models
Category
Voltage - Input
1.27VDC
Mfr
Voltage - Load
0 V ~ 400 V
Series
Load Current
110 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
On-State Resistance (Max)
65 Ohms
Part Status
Active
Termination Style
Gull Wing
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C