SZBZX84C33LT3G is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
onsemi
In Stock: 3 579
Datasheet
Parametric Equivalent
onsemi
In Stock: 19 123
Datasheet
Similar
Nexperia USA Inc.
Similar
Nexperia USA Inc.
Diodes Incorporated
Central Semiconductor Corp
Central Semiconductor Corp
Diodes Incorporated
Taiwan Semiconductor Corporation
Zener Diode 33 V 250 mW ±6% Surface Mount SOT-23-3 (TO-236)
SZBZX84C33LT3G
DigiKey Part Number
SZBZX84C33LT3GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
SZBZX84C33LT3GOSCT-ND - Cut Tape (CT)
SZBZX84C33LT3GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZBZX84C33LT3G
Description
DIODE ZENER 33V 250MW SOT23-3
Detailed Description
EDA/CAD Models
SZBZX84C33LT3G Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 nA @ 23.1 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance
±6%
Package / Case
Power - Max
250 mW
Impedance (Max) (Zzt)
80 Ohms