AOM6448A0-0.66WW-ANO
DigiKey Part Number
5491-AOM6448A0-0.66WW-ANO-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AOM6448A0-0.66WW-ANO
Description
GRAPHIC DISPLAY OLED WHITE 0.66"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Non-Touch Graphic LCD Display Module White OLED SPI 0.66" (16.76mm) 64 x 48
Category
Viewing Area
15.40mm W x 12.10mm H
Manufacturer
Orient Display
Backlight
Without Backlight
Packaging
Box
Dot Pixels
64 x 48
Part Status
Active
Interface
SPI
Display Type
OLED
Controller Type
SSD1306
Touchscreen
Non-Touch
Graphics Color
White
Diagonal Screen Size
0.66" (16.76mm)