10THB330M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 10THB330M |
Description | CAP TANT POLY 330UF 10V 2917 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 330 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 10 V 2917 (7343 Metric) 35mOhm @ 100kHz |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 10THB330M Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Manufacturer Panasonic Industry | Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2917 (7343 Metric) |
Part Status Obsolete | Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
Capacitance 330 µF | Height - Seated (Max) 0.154" (3.90mm) |
Tolerance ±20% | Manufacturer Size Code D4 |
Voltage - Rated 10 V | Features General Purpose |
Type Molded | Base Product Number |
ESR (Equivalent Series Resistance) 35mOhm @ 100kHz |