ERJ-P06F1002V is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 1 413
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 32 324
Datasheet
Similar
TE Connectivity Passive Product
10 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film