ERJ-S030R00V is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Panasonic Industry
In Stock: 3 119 361
Datasheet
Direct
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 71 904
Datasheet
Direct
Vishay Dale
Vishay Dale
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
Similar
YAGEO
YAGEO
In Stock: 10
Bourns Inc.
Bourns Inc.
0 Ohms Jumper Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
ERJ-S030R00V
DigiKey Part Number
10-ERJ-S030R00VTR-ND - Tape & Reel (TR)
10-ERJ-S030R00VCT-ND - Cut Tape (CT)
10-ERJ-S030R00VDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-S030R00V
Description
RES 0 OHM JUMPER - 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ERJ-S030R00V Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Series
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Supplier Device Package
Part Status
Active
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)