ERZ-V07D330
DigiKey Part Number
P7293-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERZ-V07D330
Description
VARISTOR 33V 500A DISC 8.5MM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 V 500 A Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 8.5mm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ERZ-V07D330 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Varistor Voltage (Max)
36 V
Manufacturer
Panasonic Industry
Current - Surge
500 A
Series
Energy
2J
Packaging
Bulk
Number of Circuits
1
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
2900 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
20 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
26 V
Mounting Type
Through Hole
Varistor Voltage (Min)
30 V
Package / Case
Disc 8.5mm
Varistor Voltage (Typ)
33 V