EXB-24V103JX
DigiKey Part Number
Y5103TR-ND - Tape & Reel (TR)
Y5103CT-ND - Cut Tape (CT)
Y5103DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EXB-24V103JX
Description
RES ARRAY 2 RES 10K OHM 0404
Detailed Description
10k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0404 (1010 Metric), Convex
EDA/CAD Models
EXB-24V103JX Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Resistance (Ohms)
10k
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)
Power Per Element
62.5mW