EXC-34CG900U
DigiKey Part Number
P19435TR-ND - Tape & Reel (TR)
P19435CT-ND - Cut Tape (CT)
P19435DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EXC-34CG900U
Description
CMC 100MA 2LN 90 OHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 100mA DCR 3Ohm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
EXC-34CG900U Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
3Ohm
Manufacturer
Panasonic Industry
Voltage Rating - DC
5V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Last Time Buy
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.024" (0.60mm)
Number of Lines
2
Package / Case
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Impedance @ Frequency
90 Ohms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
100mA