CLT75F-C20
DigiKey Part Number
298-10402-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CLT75F-C20
Description
SLIT WRAP 0.767" X 100' BLACK
Detailed Description
Slit Wrap 0.941" (23.90mm) X 100' (30.48m) Black
Wall Thickness
0.007" ~ 0.020" (0.18mm ~ 0.51mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 50°C
Diameter - Inside, Non-Expanded
0.767" (19.48mm)
Base Product Number
Diameter - Outside, Non-Expanded
0.941" (23.90mm)